Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Za požárem bytového domu ve Větřní byla žárlivost

Takto zničil své bývalé přítelkyni byt odmítnutý nápadník.  , Autor: Policie ČR

Takto zničil své bývalé přítelkyni byt odmítnutý nápadník.     Autor: Policie ČR

VĚTŘNÍ - Nebezpečného pachatele zadrželi policisté a kriminalisté z Českého Krumlova při výjezdu do bytového domu ve Větřní, kde byl ohlášen požár 17. března po půlnoci. Policisté Fedor Vegeš a Lenka Volfová na místě zjistili značné zakouření domu i požár jednoho z bytů. Protože byli první na místě, zahájili evakuaci obyvatel a vyvedli z domu devět lidí. Následně zadrželi podezřelého padesátiletého muže z Větřní. Požárem ale jeho řádění neskončilo.

 

Muž vnikl násilím do bytu bývalé přítelkyně a úmyslně tu založil požár, přestože věděl, že může ohrozit všechny obyvatele domu. Muže pravděpodobně vedla k tomuto iracionálnímu rozhodnutí žárlivost. 

Místo aby svoji situaci a své vyšetřování konzultoval v dalších dnech po požáru s právním zástupcem, neustále svoji bývalou přítelkyni telefonicky kontaktoval a také ji sledoval. Přestože se žena přestěhovala a ukryla u známého, obviněný muž jí našel i zde a znovu vyhrožoval všem v domě smrtí sekerou a také podpálením celého domu.

Policisté muže 20. března zadrželi a obvinili z porušování domovní svobody, obecného ohrožení, vydírání a nebezpečného vyhrožování. Podali také podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Soud vazbu schválil. Podle kriminalistů vydal obviněný muž založeným požárem obyvatele domu v nebezpečí smrti či těžkého zranění, poděkování tak patří především první zmíněn policejní hlídce, která evakuovala obyvatele domu.

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Za vším hledej ženu.

    Vloženo 23.3.2020 09:40:46

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace