Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Vítězem prvního závodu virtuální cyklistické série se stal Jan Škarnitzl

PRACHATICKO – S velmi zajímavým nápadem, jak vyřešit momentální omezení, přišli cyklokrosaři Rouvy Real Spring Classics. Rouvy je aplikace pro cyklisty, která umožňuje jezdit po známých světových cyklistických trasách a silnicích a přitom neopustit domov. Simuluje to reálnou venkovní jízdu díky rozšířené realitě a pomocí špičkových videí s GPS profilem trasy. A právě díky tomuto systému nyní proběhne celý seriál závodů z tepla domova. První podnik se jel už v pondělí podle tradiční trati – Šumavského MTB maratonu České spořitelny, kde se za normálních okolností jezdí i cyklistický seriál Kolo pro život. První závod opanoval s časem 45:01 minuty profesionální biker Jan Škarnitzl z týmu Cyklostar Mercedes-Benz Praha Trek. Nejlepší ženou byla Jana Pichlíková (Kross Bike Ranch team).


Svůj první virtuální závod si Škarnitzl užil. „Byl to opravdu intenzivní zážitek. S Rouvy trénuji už několik dní, takže jsem celkem tušil, co nás bude čekat. Objel jsem různé profily tras, ale žádnou v závodním nasazení. Proto jsem využil startu v Real Spring Classics k otestování svých závodních limitů," uvedl vítěz v tiskové zprávě seriálu. Na start závodu se postavilo 211 cyklistů a do cíle jich dojelo 180.

Zajímavostí je, že se seriálu mohou zúčastnit i hobby cyklisté. Potřebují jen chytrý cyklistický trenažer, který je schopen nastavovat odpor v závislosti na náklonu, kolo a iPad nebo počítač. Už dnes se jede další závod pětidílného seriálu podle profilu australského podniku Cape Naturaliste.

Termíny jednotlivých závodů
23.3. Šumavský MTB maraton České spořitelny
25.3. Cape Naturaliste, Austrálie
27.3. Mt. Ventoux, Francie
29.3. Scarlino Scalo, Itálie
31.3. Vill-sur Auzon – Monieux, Francie

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace