Venkovní wellness v Třeboni bude hotové v říjnu. Letos si ho návštěvníci jen prohlédnou

„Určitě to klapne. Každý týden chodíme z vedení města na kontroly a vidíme, že vše se hýbe k lepšímu. Do sedmadvacátého října to musí být hotové, a také bude. Ani s cenou už by se teď hýbat nemělo. Naposledy jsme řešili dodatek číslo čtyři ke smlouvě, který se týkal několika změnových listů. Některé byly v neprospěch města, to byly tři miliony korun, naopak ve prospěch města pak dva miliony. Vícenáklady tak budou jeden milion, což je věc u takto velkých staveb běžná. Pořád se pohybujeme ve schváleném rozpočtu,“ zmínil starosta Třeboně Jan Váňa.
Některé vícenáklady vznikly na popud města. „Vymýšleli jsme si různé změny k lepšímu. Například původně plánované betonové plochy jsme zaměnili za dlažbu. Rozšířili jsme i plochy zádlažby,“ dodal starosta. Město se také rozhodlo vybudovat nádrž na dešťovou a povrchovou vodu a kvůli nadcházející stavbě saunového světa vybudovalo delší kanalizaci, aby se v areálu příští rok nemuselo kopat znovu. To vše přispělo k posunutí termínu dokončení stavby. Tu hned v začátku pozdrželo odvolání jedné z firem ve výběrovém řízení, dalším důvodem ke zpomalení prací bylo i nepříznivé počasí v zimních měsících. Dodávky materiálů i dalších potřebných služeb také chvílemi blokovala epidemie koronaviru.
Vzhledem k posunutí termínu se ale venkovní wellness v letošním roce pro veřejnost neotevře. „Určitě ale připravíme den otevřených dveří. Bazény stejně musíme napustit a vyzkoušet, zda je po převzetí vše funkční, proto si myslím, že by bylo dobré novou stavbu lidem odprezentovat,“ dodal starosta. Pokud ale bude příznivé počasí, je možné, že se otevře nová vyhřívaná venkovní vířivka, která vznikne v prostoru pod současným bazénem. Teplota vody by v ní totiž měla být až čtyřiatřicet stupňů.
„S provozem venkovního wellness jinak počítáme do půlky až konce září, podle počasí, tato vířivka by byla výjimka. Otevřená by mohla být třeba i v listopadu a také brzy na jaře. Samozřejmě že i lázně by tuto novou službu svým klientům a hostům rády nabízely,“ poznamenal Jan Váňa.
Vyhřívané ale budou všechny bazény ve venkovním areálu. Kromě zmiňované vířivky pro přibližně dvacet lidí nebude chybět jeden rehabilitační s vodou třicet stupňů teplou. Druhý rehabilitační bazén pak bude ještě o čtyři stupně teplejší. Bazén pro děti bude nerezový a doplní ho vodní atrakce. Plavecký bazén bude dlouhý pětadvacet metrů se čtyřmi startovacími bloky. Součástí relaxačního bazénu budou masážní prvky, podvodní trysky, bublinková lázeň, houpací záliv, vodní číše, vodní stěna nebo skluzavka. Ve vířivce budou nerezová lehátka, která slouží k masáži.
Venkovní wellness staví sdružení firem Metrostav a Památky Tábor, které zakázku získalo za 132 481 937 korun s daní. Podle projektu měla výstavba vyjít na 140 milionů korun, vysoutěžila se ale o téměř osm milionů lepší cena. Technologickou část uhradí Slatinné lázně Třeboň, zbytek půjde za městem. To navíc získalo dotaci ve výši deseti milionů korun od Jihočeského kraje, což je příjemná finanční injekce.
Diskuse k článku