Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Pletky s Vlastou

    středa 13.11 9:00 - Písek, Senior Point

    Tvořivé setkání.

  • Country tancování

    středa 13.11 10:00 - Písek, KD

    Výuka old time amerických tanců, moderních country tanců a řeckých kolových tanců.

Zobrazit všechny události
 

Velcí i malí běžci podpořili Domov sv. Anežky. Nezastavila je ani zima

 Autor: Petr Pokorný

    Autor: Petr Pokorný

TÝN NAD VLTAVOU - Ani nevlídné a chladné počasí neodradilo v sobotu 5. října odpoledne více než sedm desítek dětí a dospělých vydat se na trasu třetího ročníku Rodinného běhu pro dobrou věc v Týně nad Vltavou – Čihovicích.


„Počasí nás dost vyděsilo. Ještě ráno jsme měli vážné obavy z toho, zda vůbec někdo přijde. Účast běžců nás ovšem všechny mile překvapila a tohoto zájmu si nesmírně vážíme. Všem děkujeme za finanční i morální podporu naší činnosti," uvedla zástupkyně ředitele Domova sv. Anežky Lenka Pechočová.

Pořadatelé vyměřili běžcům dvě tratě. Na start tříkilometrové trasy se jich postavilo celkem 42, na start pětikilometrové 30. Celkový výtěžek z dobrovolného startovného dosáhl bez tří stovek rovných deseti tisíc korun. Tyto prostředky budou požity na zajištění provozu domova, který disponuje mimo jiné denním stacionářem, chráněnými dílnami a řadou dalších služeb pro handicapované.

„Působíme ve třech objektech v Týně nad Vltavou. Výrobky vznikají jednak v Domově sv. Anežky v Čihovicích, kde je od roku 1999 i naše sídlo, a ve středisku U sv. Kateřiny v ulici Ke Hradu. Prodáváme je pak v našem obchůdku U sv. Anežky na vltavotýnském Náměstí Míru," poznamenal ředitel Domova sv. Anežky Jan Dudlíček.

Spolek POMOC Týn nad Vltavou, který zastřešuje Domov sv. Anežky, byl založen v roce 1996. V loňském roce zaměstnával 66 lidí, z nichž 40 tvořili lidé se zdravotním postižením či jinak sociálně znevýhodnění. Zaměstnanci s handicapem tak v POMOCi zaujímali více než 75 procent úvazků. Celkem ve všech střediscích spolku, včetně Domova sv. Anežky, Dílen sv. Jiljí a Domovů KLAS, pracovalo 145 lidí, z toho 97, tedy cirka 67 procent s handicapem.
Financování činnosti POMOCi je vícezdrojové. POMOC působí v současné době převážně na Vltavotýnsku, a to zejména v oblasti Čihovic, Chrášťan, Temelína, Třeboně a Týna nad Vltavou. „Do budoucna plánujeme rozšíření činnosti do Bechyně, Lomnice nad Lužnicí a Albrechtic. Naším cílem je nabízet dostupné lokální sociální služby, ubytování a zaměstnání ve venkovských oblastech jihočeského regionu," konstatoval ředitel.

Domov sv. Anežky v Týně nad Vltavou – Čihovicích zaměřuje svoji činnost k lidem od 16 do 65 let, kteří mají sníženou soběstačnost v důsledku zdravotního postižení, požádají o poskytování sociální služby a jsou motivováni k jejímu využití. Jde především o mládež a dospělé s lehkým a středně těžkým mentálním postižením, mládež a dospělé s tělesným, smyslovým nebo kombinovaným postižením, mládež a dospělé s duševním onemocněním v remisi a uchazeče o zaměstnání se zdravotním postižením.

Chráněné dílny Domova sv. Anežky nabízí pracovní uplatnění lidem se zdravotním znevýhodněním v široké škále činností. Od truhlárny přes keramickou dílnu, tkalcovnu a zpracování ovčí vlny, zahradnické a sadařské práce, úklidové či technické služby až po potisk propagačních předmětů. Zaměstnanci chráněných dílen pracují pod dohledem zkušených asistentů a za svou práci pobírají pravidelnou mzdu.
______________________________________________________________________

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace