Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Václav Zábranský: Myslím, že jarní fotbalová sezona je ztracena

Václav Zábranský , Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

Václav Zábranský     Autor: Miloš Vrátný - Jižní Čechy Teď

STRAKONICE – Jen čekat. To je vše, co mohou sportovci v aktuální situaci nouzového stavu a karantény dělat. Všechny sportovní akce a soutěže jsou přerušeny, leckteré ani nezačaly. Právě druhý případ se týká okresních fotbalových soutěží. Jarní část okresního přeboru a III. třídy mužů se měla rozjet o uplynulém víkendu 21.-22. března, soutěže mládeže podle původního plánu měly startovat o něco později. Zatím stále zůstává s otazníkem, co bude dál. Začne vůbec druhá polovina sezony?

 

Okresní fotbalové soutěže jsou zatím přerušeny do neděle 12. dubna. To znamená čtyři kola v soutěžích mužů (okresní přebor a III. třída), úvodní kola mládežnických soutěží, turnaj výběrů OFS, přípravné turnaje výběrů a zahájení turnajů 3+0 pro minipřípravky. "Pokud by se nějakým zázrakem stalo, že by se od 13. dubna mohlo začít hrát, v souladu s rozhodnutím FAČR, jsme schopni soutěže do 21. června dohrát. Ale tato varianta by se skutečně rovnala zázraku a je minimálně pravděpodobná. Varianta druhá, že soutěže nebudou sehrány, je mnohonásobně pravděpodobnější," uvedl Václav Zábranský.

Pokud by se jarní část ročníku 2019/2020 nesehrála, dává to výkonnému výboru OFS Strakonice možnost – po dohodě s oddíly – optimalizovat počty družstev v soutěžích mužů tak, aby okresní přebor i III. třída měly po čtrnácti mužstvech. "Současná virová situace mě naplňuje určitým pesimismem. Proto si bohužel myslím, že jarní fotbalová sezona je ztracena," řekl svůj názor na budoucí vývoj.

Rozhovor s předsedou OFS Strakonice Václavem Zábranským najdete v aktuálním vydání Týdeníku Strakonicko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace