V Bechyni jsou rádi, že tato vláda vrátila lidem lázně - Jižní Čechy Teď!
3. 9. 2016 10:07

V Bechyni jsou rádi, že tato vláda vrátila lidem lázně

V Bechyni jsou rádi, že tato vláda vrátila lidem lázně
V Bechyni jsou rádi, že tato vláda vrátila lidem lázně
V Bechyni jsou rádi, že tato vláda vrátila lidem lázně
Zobrazit galerii (5)
V Bechyni jsou rádi, že tato vláda vrátila lidem lázně
BECHYNĚ - Lázně Bechyně patří mezi nejstarších lázně v Čechách. Díky léčivým pramenům byly slavné již v sedmnáctém století, účinky místní arzeno-litnaté a železité vody znali již Rožmberkové. Dnes jsou základem úspěchu bechyňských lázní především rašelinní zábaly a procedury spojené s využitím rašelinné slatiny z nedalekých soběslavsko veselských blat. Lázně také oživují městečko nad Lužnicí, jehož prosperitu v 90. letech poznamenal odchod vojenského letectva. Do Lázní Bechyně přijel během své pracovní cesty po Jihočeském kraji ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD).

V Bechyni jsou rádi, že tato vláda vrátila lidem lázně - Jižní Čechy Teď!

 

Pro léčbu využíváme slatinu z rašelinišť z okolí Komárova, kde máme svoje vlastní zdroje pro tuto surovinu, kterou považujeme za nejlepší, jakou mohou lázně v České republice nabídnout. Rašelinu zpracováváme na granule a upravujeme podle potřeb jednotlivých procedur do podoby koupelí či zábalů, “ uvedl provozní ředitel Lázní Bechyně Josef Mičan, který byl společně se starostou Bechyně Pavlem Houdkem, primářkou lázní Olgou Vačkářovou, vedoucí balneoprovozu Jitkou Chlupáčovou, Dášou Faktorovou, která se stará o kulturní vyžití lázeňských hostů, a balneotechnikem Petrem Březinou průvodcem Jana Mládka po přívětivém osmnáctihektarovém lázeňském areálu.

K Bechyni patří lázeňství stejně jako keramika, most Duha nebo historická elektrická lokomotiva Elinka. Byl jsem tu před pár dny na keramických trzích a koloběžkové Grand Prix a mám pocit, že je Bechyně čím dál krásnější. Proto jsem rád, že jsem si mohl prohlédnout i Lázně Bechyně. Především léčebný dům Olga je krásný, moderní a považuji ho za jeden z nejhezčích lázeňských pavilonů u nás. Viděl jsem bazén, terapeutická pracoviště, jednotlivé procedury, koupele i tělocvičny, bylo by velmi příjemné pobýt tu někdy jako lázeňský host,“ poznamenal Jan Mládek. Původ rašeliny ho ale nemohl překvapit, sám od veselských blat pochází.

Lázně Bechyně mají k dispozici v současné době celkem šest léčebných domů a za sezónu se v nich vystřídá více než 7200 většinou tuzemských pacientů. Průměrná doba léčebných pobytů je sedmnáct dnů. V Lázních Bechyně pracuje na 150 zaměstnanců a jsou tak druhým nejvýznamnějším zaměstnavatelem ve městě a okolí.

Léčíme tu především onemocnění pohybového ústrojí, jako jsou artritidy a artrózy, Bechtěrevovu chorobu, metabolická onemocnění s postižením kloubů, syndromy šlach a svalů, osteoporózu, ale i onemocnění nervová. Pohodě pacientů přispívá nepochybně i okolní čisté prostředí,“ zmínila primářka Olga Vačkářová.

S hrdostí uvádíme, že máme úspěšnost 141 procent. Vracíme naše pacienty do života v daleko lepším stavu, než v jakém k nám přicházejí. Stejně jako jiné lázně jsme poté, co vyšel takzvaný indikační seznam bývalého ministra Hegera, pocítili velký propad zájmu české klientely. Až o nějakých 30 až 40 procent. Chtěl bych proto poděkovat této vládě, že českému lázeňství a jeho pacientům vyšla změnou legislativy vstříc a usnadnila tak dostupnost léčby i pro ty, kteří by si to před pár lety nemohli dovolit,“ připomněl provozní ředitel Lázní Bechyně Josef Mičan.

-pr-


Diskuse k článku

Pro přidávání a zobrazení komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.