Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Piráti se pokusili odvolat píseckého místostarostu Veselého

Písecký neuvolněný místostarosta a poslanec sněmovny Ondřej Veselý. , Autor: L. Kolářová

Písecký neuvolněný místostarosta a poslanec sněmovny Ondřej Veselý.     Autor: L. Kolářová

PÍSEK – Jako blesk z čistého nebe přišel na únorové schůzi píseckých zastupitelů návrh na odvolání místostarosty Ondřeje Veselého (ČSSD) z funkce. Do programu se ho na začátku jednání snažil protlačit opoziční zastupitel Martin Brož (Piráti). Odvážný poklus splakal nad výdělkem a během zasedání zůstal nevysvětlen.

 

Zvláštní dvouminutovka, během které návrh na doplnění programu o zazněl a obratem nebyl do schválen, nechala nahlédnout do vztahů, jaké mezi některými volenými zástupci města aktuálně panují. Veřejnost se v tu chvíli vůbec nedověděla důvody, proč by měl Ondřej Veselý ve funkci skončit. 

Uživatelé sociálních sítích si nemohli nevšimnout slovní přestřelky mezi Martinem Brožem a Ondřejem Veselým kolem tématu kočičího útulku v Písku, který vedení města odmítá. Místostarosta Veselý v jednom ze svých příspěvků na Facebooku označil požadavky spolku Písecké kočky, který teď provozuje soukromé kočičí depozitum, za přemrštěné. Brož naopak činnost spolku brání a výroky třetího místostarosty označil za lži.

Překvapivému návrhu na odvolání Ondřeje Veselého z vedení města nepředcházela žádná vyjednávání ani prohlášení, což by se při tak významném kroku dalo očekávat. Martin Brož vysvětlil důvody svého návrhu: „Zdá se mi, že s velkou mocí přichází velká arogance. To je můj osobní názor. Je to vidět na jednání rady města, zastupitelstva i vystupování na Facebooku. Když navrhuji odvolání našeho poslance, který sedí jedním zadkem na dvou židlích, bylo by nefér, kdybych to nenavrhl i u druhé strany."

Potvrzuje, že poslední kapkou je kauza kočičího útulku. „Když někdo neříká pravdu, tak to ve mně vyvolává pochybnosti. Hlavním důvodem je ale opravdu sezení na dvou židlích. Je to vidět na účasti na jednání rady, kde pan Veselý bohužel třeba v polovině odejde a nemá asi tolik času, aby vedl kompetentně radnici," myslí si Martin Brož. Nečekaný krok prý s nikým z kolegů neprobíral. Věděl o tom náš poslanec Lukáš Kolářík, aby věděl, proč si třeba bude Ondřej Veselý stěžovat v Poslanecké sněmovně. Druhý, kdo to věděl, byl zastupitel Josef Soumar. Na hlasování jsem chtěl vidět, jakou podporu Ondřej Veselý má," vysvětlil Brož. Pro zařazení bodu do programu bylo jen sedm hlasů. Brož říká, že pokud budou členové vedení města kázat vodu a pít víno, bude dále navrhovat jejich odvolání. „Samozřejmě mi bylo jasné, že návrh teď neuspěje. Ale když člověk řekne naplno, co si myslí, má to asi nějaký efekt, protože se nad sebou může dotyčný zamyslet," dodal Brož.

Písecký místostarosta Veselý přiznal, že o důvodech návrhu na své odvolání se dověděl až z následného dotazu redakce. „Piráti naprosto likvidují do této doby poměrně kultivované politické prostředí v Písku. Nešlo o první a jistě ani ne poslední pokus o odvolání někoho z pozice ve vedení měst. Nicméně všechny byly před tím komentovány předem, byly uváděny důvody a šlo o dlouhodobý problém. Tady šlo o naprosto partyzánskou akci, a důvody jsem se dozvěděl vlastně až od vás," uvedl na dotaz redakce Veselý.

„Že v tom budou kočky a neschopnost druhé strany, včetně Martina Brože, respektovat jiný postoj k řešení, než útulkový, jsem samozřejmě řešil. Pokud je namítána kumulace funkcí, tak je to samozřejmě směšné, protože jsem se zcela v souladu s pravidly Pirátů nechal od počátku z funkce zneuvolnit," zmínil Veselý. Původně byl po volbách schválen jako uvolněný místostarosta na plný úvazek, ale po kritice svůj postoj přehodnotil a na dalších schůzi se nechal zvolit neuvolněným místostarostou.

„Pokus o mé odvolání se mě ale nijak nedotýká. Za daleko horší považuji celý průběh posledního zastupitelstva. Ještě v minulém volebním období by bylo naprosto nemyslitelné, aby zastupitelstvo s tak málo body, které jsou tak jednoduché, probíhalo takovou dobu. Dřív byla opozice sice tvrdá, ale většinou konstruktivní. Dvakrát jsem do ní patřil. Debatovaly se opravdu vážné body. Dneska zadní řada pravé strany z pohledu návštěvníka zastupitelstva nic netvoří, jen boří. A jede stylem: Sice už jsme řekli všechno, ale ještě jsme to nezopakovali všichni," prohlásil Ondřej Veselý.

 

Diskuse k článku - 23 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Vašek 

  Reagovat

   

  Jo, tak s tou pochvalou pirátů u podpory sportování dětí a mládeže jste opravdu hodně vedle. Nevěřte každému populistovi !

  Vloženo 12.3.2020 17:37:34

 • Kropáčková 

  Reagovat

   

  Veselý říká "Pokus o mé odvolání se mě ale nijak nedotýká". Přesně tak, ten člověk je igelitovej, všechno po něm steče. Já jen doufám, že příští volby se tahle skupina na radnici rozpustí. Tolik lží, arogance. A kdo lže, ten krade? Nejlépe by Veselý udělal, kdyby odešel z funkce. Je to namyšlený, ironický floutek.

  Vloženo 5.3.2020 20:00:48

 • OPAKOVAT na dalším zastupitelstvu 

  Reagovat

   

  Doufám, že piráti na dalších jednáních zastupitelstva budou opakovaně podávat návrhy na odvolání nejen místostarosty Veselého, ale i místostarosty Hladíka. Oba to jsou trafikanti ve střetu zájmů. Veselý je součástí organizované zločinecké skupiny pod vedením Maláčové, která dlouhodobě rozkrádá stovky miliónů za předražené IT na MPSV (Maláčová, Povšík, Veselý, Baláč, Macka, Dolínek + lidi z firmy OK System) a to za dlouhodobého krytí ze strany vybraných policejních šmejdů. Ukradené milióny slouží k nelegálnímu osobnímu obohacovaní zločinců z ČSSD i k financování dluhů a provozu strany ČSSD. Hladík je v nehorázném střetu zájmů, kdy si z města nahrává peníze do své Diakonie. Oba tito místostarostové také plánují zprivatizovat "myšleno ukrást" plánovaný domov důchodců v Sovově ulici. Město s MPSV by to zaplatilo, Hladík by to poté provozoval a vydělával a o zisk by se dělil s Maláčovou a Veselého skupinkou. Těmto podvodníkům nepomůže ani za 477 tisíc najmutá PR agentura, která má propagovat nulovou práci, kterou odvádějí na radnici. Ve skutečnosti těchto 477 tisíc má sloužit k financování krajské volební kampaně ČSSD a KDU.

  Vloženo 25.2.2020 12:49:18

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Zanedbaná medikace?

   Vloženo 25.2.2020 22:57:24

  • Slaba 

   Reagovat

    

   Podepisuji.

   Vloženo 27.2.2020 11:02:10

 • Z Písku 

  Reagovat

   

  Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Pan Brož to zkusil. Příště to třeba vyjde,

  Vloženo 22.2.2020 20:26:39

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Stále platí definice socana - kudy chodil tudy krad, socialní demokrat.

   Vloženo 25.2.2020 15:13:42

 • Jiri 

  Reagovat

   

  Me prijde jestli ten Broz z piratu neprisel na jednani z hulenej....

  Vloženo 22.2.2020 12:55:15

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Kdyby byl zhulenej, tak se to chování dá pochopit (nikoliv omluvit) .. horší je, že zhulenej asi nebyl. Přijde mi labilní

   Vloženo 22.2.2020 15:32:41

   • Martin Brož 

    Reagovat

     

    Sorry, ale ten kdo mě zná tak ví že nehulim a ani nekouřím :D takže výstřel zcela mimo. I tak mě to pobavilo.

    Vloženo 24.2.2020 07:44:01

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace