Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Každý obyvatel Českého Krumlova dostane od města roušky a rukavice

Dalibor Carda , Autor: L. Kolářová

Dalibor Carda     Autor: L. Kolářová

ČESKÝ KRUMLOV - Balíček s rouškami a rukavicemi dostane od města do poštovní schránky každý obyvatel Českého Krumlova. Rada města Český Krumlov v neděli rozhodla o koupi deseti tisíc profesionálně vyrobených textilních roušek a ve středu 25. března schválila přikoupení dalších tří tisíc. Do balíčku, který chystá distribuovat obyvatelům, tak vloží jednu průmyslově vyrobenou roušku s filtrem a jednu roušku z domácích dílen.


„Původně jsme se domnívali, že všechny obyvatele nedokážeme zásobit rouškami z domácí produkce, proto jsme objednali deset tisíc průmyslově vyrobených. Šikovné švadlenky však šijí neuvěřitelným tempem, nakonec zvládnou ušít pro všech třináct tisíc obyvatel. Proto jsme se rozhodli, že obyvatelům dodáme jednu profi s filtrem a jednu domácí roušku," uvádí starosta Dalibor Carda.

Za objednaných třináct tisíc průmyslově vyrobených roušek město zaplatí 630 tisíc korun. Domácí roušky dosud město distribuovalo do nemocnice, hasičům, policii, supermarketům a dalším otevřeným provozům.

V nejbližších dnech bude město balíčky kompletovat. Kromě roušek a návodu, jak o ně správně pečovat, do nich přibalí i jednorázové rukavice.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace