Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Madam Colombová zasahuje

    neděle 29.3 19:30 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Divadelní představení.

Zobrazit všechny události
 

Nákupy a léky obstarají v Hradci lidem nad 60 let věku. Roušky shánějí

 Autor: Eva Výborná

    Autor: Eva Výborná

JINDŘICHŮV HRADEC - „V těchto dnech platí daleko více než kdy jindy - necítíte-li se dobře, zůstaňte doma! Chráníte tím sebe i lidi ve vašem okolí,“ nabádá město své občany. K hlavním příznakům koronaviru patří zejména zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest hlavy a únava. Postup při příznacích onemocnění je následující: telefonicky kontaktovat obvodního lékaře, lékařskou pohotovostní službu nebo krajskou hygienickou stanici, využít lze také celostátní bezplatnou linku 1212.

 

„Město Jindřichův Hradec se intenzivně zabývá zajištěním bavlněných roušek, které jsou v tuto chvíli přednostně určené pro pracovníky a klienty sociálních zařízení, pracovníky sociálních služeb, veřejného sektoru a mnohé další, kteří do jednoho pomáhají v našem městě a jsou v bezprostředním kontaktu s veřejností. I přes kritický nedostatek se nemalý počet roušek sehnat podařilo, a to zejména z lokálních zdrojů. Pokud je to ve vašich možnostech, zkuste si roušku vyrobit vlastními silami nebo zaopatřit u lidí, kteří je dobrovolně šijí," uvádí Petr Kolář z kanceláře starosty.

Město důrazně žádá všechny seniory, aby nevycházeli ze svých domovů, vyjma nejnutnějších případů. S ohledem na aktuální situaci nabízí město svým občanům ve věku 60+ od úterý 17. března novou službu – nákup základních potravin, drogerie a vyzvednutí léků. Služba bude jindřichohradeckým seniorům poskytnutá zdarma, klienti uhradí pouze za nákup požadovaného zboží.

Podmínky pro využití služby: věk 60 let a více; služba je poskytována přednostně osaměle žijícím seniorům; rozvoz je zajišťovaný pouze na území města a v jeho místních částech, není možné ho využívat v sousedních obcích; nákup je možné uhradit pouze v hotovosti v českých korunách – limit nákupu je 500 korun; službu je možné využít vždy maximálně jednou týdně; nejedná se o přepravní službu, řidiče; není možné doprovázet; není možné si vybírat, v jaké prodejně budou potraviny a další produkty nakoupené; není možné využít nákupní tašky klienta.

Jak službu objednat? Od pondělí do pátku v době od 8:00 do 15:00 hodin zavolat na telefonní číslo 601 085 567. Tam pracovnici nahlásíte potřebné údaje (jméno, příjmení, adresu a telefonní kontakt). Následující den u vás vyzvedneme nákupní seznam (čitelně napsaný) a zálohu v hotovosti na nákup (obdržíte podepsaný doklad o předání hotovosti). Pracovník se prokáže průkazem vydaným Městem Jindřichův Hradec. V průběhu dne vám bude dovezené domů nakoupené zboží podle vašeho seznamu a bude vám vrácený zůstatek hotovosti (obdržíte doklad o vrácení zůstatku peněz z nákupu).

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace