Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Jihočeští Piráti vybrali první desítku kandidátů do příštího krajského zastupitelstva

Lukáš Mareš, lídr krajské kandidátky Pirátů - tedy kandidát na hejtmana.

Lukáš Mareš, lídr krajské kandidátky Pirátů - tedy kandidát na hejtmana.

JIŽNÍ ČECHY - Jihočeští Piráti v demokratických vnitrostranických volbách vybrali ze svého středu dalších devět kandidátů na krajské zastupitele. Lídrem krajské kandidátky byl již dříve zvolen budějovický lékař a zastupitel Lukáš Mareš.

 

V čele kandidátní listiny bude na druhé pozici současný radní v Týně nad Vltavou Jan Novák, následují Josef Soumar z Písku, Veronika Kovářová z Volyně, Jiří Roubíček z Tábora, Martin Kákona ze Soběslavi, dále Dan Leština, Jan Hošek a Lucie Korytářová, poslední tři jmenovaní z Českých Budějovic. Čelo krajské kandidátky uzavírá Lukáš Kolářík z jihočeských Katovic.

„V současné době dokončujeme práci na programu, který zveřejníme během následujícího měsíce. Zabýváme se v něm kompletní agendou kraje. Chceme, aby byl celý náš program reálný, nechceme v nadcházející kampani slibovat něco, co realizovat nejde, nebo to do působnosti kraje nespadá," říká Jan Novák, dvojka kandidátky, a její trojka, současný zastupitel v Písku Josef Soumar k tomu dodává: „Chceme moderní, otevřený a efektivní kraj 21. století, s kvalitní dopravní obslužností, odpovědný k životnímu prostředí, dostupným zdravotnictvím, rovnoměrným rozložením investic a transparentním rozpočtováním. Kraj spravedlivý a prospěšný každému z jeho obyvatel je základ, na kterém stavíme."

U jihočeských Pirátů bude nyní následovat další vnitrostranická volba, v níž členové vyberou ve dvoukolovém elektronickém hlasování zbytek jihočeské pirátské kandidátky.

 

Diskuse k článku - 36 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 • Jarda Mašek 

  Reagovat

   

  Chyba, měli jste vybrat víc kandidátů z Písku ! Tady máme největší machry. Z těch padají v zastupitelstvu perly. Největší borec je Pepa Soumar. To je exibionista k nezastavení, všemu rozumí a všechno okecá.Tak snad až příště .

  Vloženo 9.3.2020 16:41:23

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pokud budou mít dnešní úřední zloději zastání v justici a policii, tak se to tak brzy u nás nezmění. V naší republice ani třicet let po předání si moci mezi komunisty nestačilo k nastolení práva a pořádku. Je načase, aby EP zavedl stejné právo pro všechny členské státy, bez chytračení některých politiků.

   Vloženo 12.3.2020 11:58:44

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Vztyčená čela od kolotočů

  Vloženo 7.3.2020 16:37:16

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Pámbu s náma

  Vloženo 7.3.2020 12:09:10

 • Roman 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 7.3.2020 09:20:44

  • Milan 

   Reagovat

    

   Já jsem se rovněž lekl, pan Konvička, místo aby dělal komunální politiku kam byl zvolen, stará se hlavně o celostátní politiku a jede si své téma antiBabiš. Přitom na Hradišti je problémů dost a moc se o ně nezajímá. Je stejný jako pražský Hřib, ten by byl nejraději ředitelem zeměkoule a Konvička by zase nejraději organizoval celostátní akce s Milionem chvilek. Komunální politika mu nic neříká.

   Vloženo 7.3.2020 10:43:09

   • Roman 

    Reagovat

     

    Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

    Vloženo 7.3.2020 11:27:38

   • Zbyněk Konvička 

    Reagovat

     

    Dobrý den Milane, nevím, zda žijete na Hradišti nebo v Písku, v Osadním výboře Hradiště jsem druhé období, tedy necelých šest let. Za tu dobu jsme: nechali postavit novou autobusovou zastávku na návsi, vzniklo nové dětské hřiště v Oudolí, kam jsme nakupovali herní prvky. Díky tomu, že se neustále zabýváme a chceme pomoci s parkováním na Hradišti, vznikne letos 22 nových parkovacích stání na sídlišti, kde je nedostatek míst nejvíce markantní. Postupuje i řešení parkování pro fotbalové hřiště a rodiče, které z celého města vozí své děti na tréninky a nemají kde parkovat. Celých šest let organizuji kulturně-společensko-sportovní akce - Pálení čarodějnic, Hradišťský běh atd... což představuje desítky dobrovolnických hodin ročně. Není to povinností ani náplní člena osadního výboru, ale jsem rád, když se sousedé potkávají a sdílejí společný prostor. Aktuálně s kolegy podporujeme novou iniciativu Naše Hradiště, která chce zkultivovat prostor po zbouraném statku na návsi a budeme nadšencům dobrovolníkům pomáhat s žádostí o granty a participativní rozpočet. Ano, odmítám trestně stíhaného premiéra s obrovskými problémy ve střetu zájmů a nestydím se za to. S pozdravem Zbyněk Konvička

    Vloženo 7.3.2020 23:53:25

    • občan Hradiště 

     Reagovat

      

     Pane Konvička vyjmenoval jste toho hodně , přesto by jste se neměl chlubit cizím peřím a připisovat si za vše zásluhy. Pravdou je , že se podílíte na organizování kulturně-společenských akcí.

     Vloženo 8.3.2020 10:41:02

     • ---- 

      Reagovat

       

      A to je tak všechno.

      Vloženo 8.3.2020 12:46:31

      • Zbyněk Konvička 

       Reagovat

        

       Dobrý večer, vážený občane Hradiště, jestli jste si všiml, psal jsem v množném čísle, tedy to, co se děje a daří na Hradišti si nepřipisuji pouze jako svou zásluhu je to zásluha celého osadního výboru, potažmo města, žádným cizím peřím se nechlubím...;) Osadní výbor ze své podstaty jako iniciační a poradní orgán může pouze navrhovat, připomínkovat či iniciovat, což děláme a snažíme se věci v této čtvrti vylepšovat. Na organizování kulturně společenských akcí se však podílím co se kulturní části týče významněji - jde de facto za mnou - jednání s kapelami, zvukařem, propagace, stěhování, stavění a bourání stanů a pivních setů (s Mírou Duškem z hospůdky a členy OV), domluva s ochrankou, zajištění výjimky z "hlukové" vyhlášky, u májky nám pomáhají fotbalisté z TJ, jinak velmi manželé Duškovi z hospůdky a další členové OV, Hradištský běh pak sportovní část Orientační sporty Písek - kulturní jde zase za mnou jako v předchozím případě. Pokud máte k mé činnosti jakékoliv připomínky či náměty rád se s vámi sejdu, pokud vystoupíte ze své virtuální anonymity. Mailový kontakt na mne najdete na stránkách města Písek, tady nelze napsat, admin to neschvaluje. Děkuji a hezký večer Zbyněk Konvička

       Vloženo 8.3.2020 22:06:02

       • Roman 

        Reagovat

         

        Takový malý "Jájík", co pane KOnvičko? V tom je Váš veliký problém.

        Vloženo 10.3.2020 09:37:59

        • Zbyněk Konvička 

         Reagovat

          

         Dobrý den, jak jsem psal výše - mohu se s kýmkoliv sejít a mluvit o věcech veřejných týkajících se Písku či místní části Hradiště - pro Roman, občan Hradiště či kohokoliv, komu na Písku či Hradišti skutečně záleží, a je případně ochotný vystoupit ze své virtuální anonymity a sejít se osobně. Vždy preferuji osobní setkání, diskuzní platforma na netu z mého pohledu jej nemůže nahradit. Děkuji a přeji hezký den

         Vloženo 10.3.2020 10:01:17

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Gratuluji, hodně štěstí všem!

  Vloženo 7.3.2020 09:08:42

« Novější příspěvky 1 2  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace