Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Diskuse

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky |  1 48 96 143 187 188 189 190 Starší příspěvky »
 • Chigo  | 

  Reagovat

   

  Převzato ze stránek http://www.nezavislemilevsko.kvalitne.cz/
  Ohlas na článek Michala Polaneckého na stránkách Nezávislí SNK - EU Milevsko

  Analyzujeme-li článek místostarosty Polaneckého, tak se dozvíme kupu, vlastně hromadu protichůdných interpretací.

  1) Tvrdí, že v minulosti se jednalo o stavbu stodoly.

  A dnes se snad jedná o stavbu Karlštejnu? Podívejme se na studii a lze vidět, že se jedná o stodolu.

  2) Nikdo neměl snahu z minulého vedení radnice o čemkoli vyjednávat.

  Dle korespondence a osobního jednání a z písemného kontaktu mezi bývalou starostkou a Lidlem bylo jednání v dosti velkém rozpracovaném stádiu. Ale právě členové ODS vydírali zástupce Lidlu nehoráznými požadavky.

  3)Když přišel Lidl po třetí byl odkázán na ing. Procházku a architekta Hlavína.

  Ing. Procházka je nějaká VIP osoba, že nejdřív se musí rozhodnout tento zastupitel, až poté rada a celé zastupitelstvo? Takže o Lidlu rozhodl ing. Procházka?

  Architekt Hlavín je architektem města Milevsko? Máme za to, že máme placeného architekta města. Podivuhodné.

  4)Architekt Hlavín namaloval velice zajímavou studii za přispění ing. Procházky.

  Městský architekt nesouhlasí s umístěním obchodního nákupního střediska Lidl do centra města. Nezdá se ing. Procházkovi, že by měl akceptovat úvahu městského architekta. Sám ing. Procházka před 4 roky inicioval jakési sdružení o zástavbě středu města a jeho funkci.

  5)To vše řádově ve výši 90 - 100 miliónů korun, které by společnost LIDL investovala do Milevska.

  No a co z toho. Uprostřed města krabice, mladí lidé v městě nemohou najít práci a krachující obchodníci. Z článku místostarosty jde vidět, že v životě nepodnikal a byl pouhým zaměstnancem.

  6)Při projednávání návrhu změny územního plánu však ještě nešlo o záměr LIDLu.

  To je velmi zajímavé. Herout a Polanecký jednali s lobistou fy Lidl Jiřím Jarošem mnohem dříve, než se vůbec o změně územního plánu jednalo na zastupitelstvu města. Asi mají krátkou paměť.

  7)Jak je vidět, tým lidí kolem paní Stráské má jasné instrukce ze svých schůzek, jak účelově odvádět pozornost někam jinam a jak městu co nejvíce uškodit tím, že se nebude nikde nic stavět a budovat.

  Och ty budovatelské sny Polaneckého. Pomníček na dalších nejméně 30 let. Stejné budovatelské vize, jako s vybudováním ošklivého a šeredného autobusového nádraží ve středu města. Ohledně bývalé starostky Stráské a jejího vlivu na své soukmenovce z ostatních stran lze říci, že dělá jenom svou práci a jak se zdá občas slyší i hlas občanů tohoto města. Což se o naší nové radniční dvojce říci nedá.

  8)Pozorní diváci jistě spatřili, jak zastupitelky za ČSSD čekají na pokyn paní Stráské, kdy co říci a pro co zvednout ruku.

  Snad by místostarosta zvolený v demokratickém systému nechtěl, aby se hlasovalo jednotně, jako tomu bylo právě za bývalé starostky, když ODS byla zastoupená v NF pod kuratelou ČSSD a Stráské.

  9)Vrcholem ubohosti jsou argumenty zastupitelky Třeštíkové, které jde o to, kdo bude v LIDLu nakupovat, kdo si asi pronajme obchodní plochy, proč do Milevska chce někdo investovat.

  Tak toto nelze asi snad komentovat. Paní Třeštíková je zvolenou členkou zastupitelstva, stejně jako Polanecký, a má tudíž právo pokládat otázky a dostávat řádné odpovědi. Ano všimli jsme si, že Herout je šedivá myška a Polanecký vlastně zastává funkci starosty.

  10)Ještě že jsou zastupitelé tohoto typu tak neschopní, protože kdyby dokázali důsledně uposlechnout všech příkazů místostarostky Stráské a trochu přemýšleli, bylo by dovršeno dílo zkázy pro Milevsko.

  Obhajovat schopnosti Mgr. Třeštíkové není třeba. Kdo jí zná ví své. O její schopnosti hovoří pracovitost, zaměstnávání lidí z Milevska a služba pro občany Milevska. Za panem Polaneckým zatím žádná práce vidět není. Přistěhoval se rok před volbami do Milevska a nikdo ho až na pár jedinců z ODS nezná a neznal. O jeho práci pro společnost se lze pouze dočíst, že dělal místopředsedu extremistické organizace Národní strany v Praze.

  11)Jestli tam má být park, kulturní zařízení, bazén, nebo něco úplně jiného je na dalších jednání. Jen si všichni musí uvědomit, že když někdo navrhne něco jiného, měl by také říci z čeho se to zaplatí a za čí peníze postavíme nové autobusové nádraží.

  Oba reprezentanti ODS shodně tvrdí, že na nové autobusové nádraží bude peněz z prostředků EU dost. Nebo bude snad postaveno z prostředků fy Lidl? Tož si pěkně počkejme, jaké lži nám budou oba pánové z ODS a vedení radnice prezentovat dále.

  Vloženo 10.4.2008 09:06:37

 • Chigo  | 

  Reagovat

   

  Převzato ze stránek http://www.nezavislemilevsko.kvalitne.cz/
  Posuďte, zda člověk, který psal tento článek, je schopný spolupráce s bývalou starostkou města a především se zastupitelstvem z opačné polarity, než je jeho pravicové, možná až extremistické smýšlení. Převzato ze stránek MS ODS MILEVSKO.

  Společnost LIDL ČR v minulosti 2x neuspěla se svým záměrem na vybudování prodejny potravin. Vždy se jednalo o stavbu stodoly a nikdo z minulého vedení radnice neměl zájem vyjednávat o čemkoli jiném, co by mělo pro město přínos.

  Když přišel LIDL potřetí, byl rovnou odkázán na architekta, pana Hlavína a zastupitele za ODS, pana Procházku. Bez konzultace s těmito lidmi jsme odmítali další komunikaci o záměru na autobusovém nádraží. Pan Hlavín namaloval velice zajímavý návrh, který společnost LIDL doladila dle zaměření na místě samém a vznikla polyfunkční obchodní zóna. Je zde mnoho malých obchůdků a kanceláří, které budou moci využít milevští obchodníci, velké parkoviště, vyřešení dopravní obslužnosti. To vše řádově ve výši 90 - 100 miliónů korun, které by společnost LIDL investovala do Milevska.

  Při projednávání návrhu změny územního plánu však ještě nešlo o záměr LIDLu, šlo o to, zda se zastupitelé rozhodnou udělat něco s autobusovým nádražím. Jak je vidět, tým lidí kolem paní Stráské má jasné instrukce ze svých schůzek, jak účelově odvádět pozornost někam jinam a jak městu co nejvíce uškodit tím, že se nebude nikde nic stavět a budovat. Pozorní diváci jistě spatřili, jak zastupitelky za ČSSD čekají na pokyn paní Stráské, kdy co říci a pro co zvednout ruku.

  Vrcholem ubohosti jsou argumenty zastupitelky Třeštíkové, které jde o to, kdo bude v LIDLu nakupovat, kdo si asi pronajme obchodní plochy, proč do Milevska chce někdo investovat..... Ptal se někdo paní Třeštíkové, kdo jí bude chodit do lékárny? Neptal. Ne všichni lidé jsou totiž závistiví. Ne všichni šíří účelové pomluvy.

  Argumenty, že paní Třeštíková někde něco možná asi zaslechla, že se něco šíří městem, ale že neví nic konkrétního, tak to je ubohost nejvyšší třídy.

  Ještě že jsou zastupitelé tohoto typu tak neschopní, protože kdyby dokázali důsledně uposlechnout všech příkazů místostarostky Stráské a trochu přemýšleli, bylo by dovršeno dílo zkázy pro Milevsko. Paní místostarostka před veřejností jakoby vystupuje na straně celého vedení města, avšak při ideových přednáškách svým členů připravuje témata a otázky, na co se má kdo zeptat a co má říkat. My se tohoto postupu nezalekneme a nadále budeme usilovat o podporu podnikání v Milevsku. Projednávání změny územního plánu jsme neřekli ano LIDL, jen jsme začali řešit budoucnost autobusáku.

  Jestli tam má být park, kulturní zařízení, bazén, nebo něco úplně jiného je na dalších jednání. Jen si všichni musí uvědomit, že když někdo navrhne něco jiného, měl by také říci z čeho se to zaplatí a za čí peníze postavíme nové autobusové nádraží.

  Vypotil: Michal Polanecký, místostarosta města Milevsko

  Vloženo 10.4.2008 09:02:59

 • jakub laštovička  | 

  Reagovat

   

  Dobrý den,je možné inzerovat kulturní akci?Díky za info

  Vloženo 6.4.2008 18:09:34

 • Michal Kudělka  | 

  Reagovat

   

  Jak se někdo může stát vaším externím fotoreportérem?

  Vloženo 2.4.2008 12:21:30

« Novější příspěvky |  1 48 96 143 187 188 189 190 Starší příspěvky »
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace