Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

David Pánek: Finále s Pelhřimovem by byla nejlepší tečka za celou sezonou. Radost mám z našich odchovanců

Trenér Soběslavi David Pánek. , Autor: Josef Janda

Trenér Soběslavi David Pánek.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV - Finále krajské hokejové ligy se na poslední chvíli neodehrálo. Hokejisté Soběslavi měli nastoupit k závěrečným bojům sezony proti Pelhřimovu, místo toho den před prvním finále potrénovali a bylo po sezoně. Vládní opatření v boji s koronavirem rozjetou soutěž dohrát nedovolila. Hokejisté Spartaku Soběslav dosáhli postupem do finále největšího úspěchu v posledních letech a v uplynulé sezoně oslavili 90 let hokeje v Soběslavi. Už základní část naznačila, že by mohla být sezona úspěšná. Spartak skončil na 5. místě. Během ročníku sehrál 22 zápasů s bilancí 12-2-0-8 a získal 40 bodů. Kladné skóre 105:83 odpovídalo postavení v tabulce. V dresu Spartaku nastupoval také nejlepší střelec soutěže Martin Hraňo. V rozhovoru pro Týdeník Táborsko zhodnotil ukončený ročník hlavní trenér OLH Spartak Soběslav David Pánek.

 

Co říká soběslavský trenér na zrušení krajského finále? Věřil v úspěch proti Pelhřimovu? Jak prožívali náhlý konec sezony hráči? Řeč přišla se soběslavským lodivodem také na průběh základní části, diváky, hvězdy týmu nebo na výkony gólmanů. David Pánek se vyjádřil rovněž k účasti bezzubých Božetic a naopak zmínil, které zápasy pro něj byly nejzajímavější. Rozpovídal se dále o mužstvech, která jeho týmu neseděla. Paradoxně to byli soupeři z play-off. A co přeje trenér Spartaku soběslavskému hokeji do budoucna?

Celá Soběslav se po patnácti letech těšila na finále, jenže sezona skončila v podstatě ze dne na den. Jak vnímáte kvůli vyhlášení nouzového stavu v celé republice zrušení krajského finále?

Všechny zrušení finálových bojů strašně mrzelo. Hráči, vedení, všichni jsme byli zklamaní. Tým se dostal do finále po opravdu dost dlouhé době. Sezona se nám hodně povedla a tahle tečka nebyla ideální. Finále si zasloužilo odehrání před lidmi, jenže okolnosti jsou takové, že hokej musí jít teď stranou.

Věřili jste, že byste mohli ve finále proti Pelhřimovu uspět?

Určitě jsme si věřili, protože...

Celý rozhovor s trenérem Soběslavi Davidem Pánkem čtěte ve středečním tištěném Týdeníku Táborsko.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace