Chovatelé v Záhoří se dočkali. Poprvé pořádali výstavu v nové hale
































Výstavu králíků, holubů, drůbeže a exotického ptactva pořádal Český svaz chovatelů Záhoří poprvé v nové chovatelské hale. Podle slov chovatelů má jít o největší výstavu v jižních Čechách, která nabídla 372 králíků, 260 kusů vodní i hrabavé drůbeže, 250 holubů a k vidění bylo i okrasné ptactvo v 58 klecích.
Při nedělním zakončení nechyběli na místě ani starostové obcí Záhoří, Albrechtice nad Vltavou a Kluky. Právě tyto obce chovatele v Záhoří dlouhodobě podporují. „Jsem rád, že se letošní výstava koná v nové výstavní hale, kde proběhlo nedávno její slavnostní otevření za účasti významných hostů. Je úžasné, že se spolku podařilo výstavbu nové haly realizovat a dokončit. Za touto stavbou je spousta usilovné práce členů svazu chovatelů tady v Záhoří. Této investici věnovali hodně svého volného času. Málokterá obec či město se mohou takovou stavbou pochlubit,“ řekl starosta Záhoří Petr Kápl. Na výstavě tentokrát nemohl být přítomný předseda Českého svazu chovatelů Záhoří Josef Jambura.
Pohár za nejlepšího králíka výstavy obdržel chovatel Vladimír Charypar z Borovan za českého červeného. Pohár za nejlepšího holuba výstavy si odnesl opět Vladimír Charypar za brněnského voláče bílého. Pohár za nejlepší slepici výstavy převzal Jan Dolista z Milevska za holokrčku černou. Pohár za nejlepší kolekci králíků dostal Pavel Kolář z Podboří za hermelíny červenooké. Pohár za nejlepší kolekci drůbeže zůstala v Záhoří díky Pavlu Ťupovi, který ho získal za australanky černé. Za nejlepší kolekci vodní drůbeže získal pohár Josef Šindelář z Jemnice na Strakonicku se svými kachnami selskými bílými. A pohár za nejlepší kolekci holubů putoval do Kluk s Jaroslavem Velkem za mondény. Pohár za nejlepší kresebný ráz velké drůbeže převzala Karolína Zíková za brakelku stříbrnou. Další pohár, tentokrát za nejlepší ráz zdrobnělé drůbeže, získal Vladimír Heřman z Mirotic se svou velsumkou zdrobnělou. Nejlepšího samce výstavy pak měl Jan Kolář z Podboří, ocenění mu náleželo za exponát zakrslého červeného králíka. Nejlepší kresebný ráz holuba na výstavě získal prácheňský káník červený šupkatý Romana Petra z Blatné. Na závěr bylo ještě rozdáno 20 čestných cen za králíky, 15 čestných cen za drůbež, 16 čestných cen za holuby a 3 čestné ceny za exotické ptactvo.
K výstavě se ještě vrátí Písecké postřehy.
Diskuse k článku