Adam Petřík: V první linii cítím obrovský psychický nápor. Ovšem pocit, že lidem pomáháte, je skvělý! - Jižní Čechy Teď!
10. 11. 2020 14:18

Adam Petřík: V první linii cítím obrovský psychický nápor. Ovšem pocit, že lidem pomáháte, je skvělý!

Zobrazit galerii (2)
Adam Petřík: V první linii cítím obrovský psychický nápor. Ovšem pocit, že lidem pomáháte, je skvělý!
BECHYNĚ/TÁBOR - Příznivci ledního hokeje v Táboře znají Adama Petříka jako trenéra brankářů v jednotlivých týmech napříč všemi věkovými kategoriemi od malých dětí až po druholigový tým mužů. Už v létě připravoval gólmany HC Tábor na další sezonu, kterou ovšem přerušila další vládní opatření spojená s bojem proti onemocnění covid-19. Adam Petřík přišel náhle o milovaný pobyt na ledě, nezůstal ale jen doma nečinně sedět. Trenér táborských brankářů před čtyřmi lety ukončil studium na táborské střední zdravotnické škole. Rozpomněl se tak na svou původní profesi zdravotní sestry a rozhodl se nastoupit jako dobrovolník tam, kde je to v současné době podobně jako v nemocnicích hodně třeba. Domov pro seniory Bechyně se tak stal od poloviny října další Petříkovou výzvou. V sociálním zařízení poskytujícím pobytovou sociální službu nastoupil Adam Petřík jako dobrovolník právě na pozici zdravotní sestry.

 

Trenér brankářů HC Tábor pomáhá pravidelně i dalším způsobem, tolik obvyklým právě pro lidi, kteří mají něco společného se zdravotnictvím. Petřík je dárcem krve a krevní plazmy. V rozhovoru pro Týdeník Táborsko se Adam Petřík rozpovídal o své motivaci vyrazit do první linie, odkud už si odnesl oboustranně silné zážitky. Nezapomněl ani na přísná hygienická pravidla a zamyslel se nad rozdíly v práci v domově pro seniory a na ledě mezi hokejisty. Ve druhé části rozhovoru promluvil Adam Petřík také o trénování brankářů v HC Tábor.

Proč jste se rozhodl působit jako dobrovolník a pomoct seniorům právě v Bechyni?

Věděl jsem, že se v zařízení potýkají s nedostatkem personálu. Spousta sester se totiž nakazila koronavirem nebo byly v karanténě, což je velký problém. V současné době se sestry shánějí špatně. Pečovatelů bylo více, ale sestry prostě chyběly. Jelikož jsem tento obor vystudoval, odhodlal jsem se, že půjdu pomoct. K rozhodnutí mi pomohli také přátelé, kteří třeba tento obor ani nestudovali. Zdravotnictví je v nouzi a já chci pomoct.

Jelikož dění v HC Tábor bylo pozastavené, času pomáhat jste měl jistě dost, že?

Celý klub je v nečinnosti, nikdo nemůže trénovat. Také jsem byl nesvůj z toho, že bych jen seděl doma. Nechtěl jsem pouze nečinně čekat, až mi vláda znovu povolí trénovat hokej. Nějaký čas jsem se věnoval…

Celý rozhovor s Adamem Petříkem přinese středeční Týdeník Táborsko.

Josef Janda
Josef Janda

Diskuse k článku

Pro přidávání a zobrazení komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.